W jakich sytuacjach uratuje Cię przenośna lodówka turystyczna?

Lodówka przenośna turystyczna to jeden z tych gadżetów, które po prostu warto mieć. Jest ona niezwykle praktyczna, gdyż pozwala na przechowywanie żywności podczas dłuższych wyjazdów. Jednak doceniana jest nie tylko przez globtroterów. Z tego typu lodówek chętnie korzystają działkowicze, studenci imprezujący w plenerze, rodziny grillujące gdzieś nad wodą i wielu innych. Producenci sprzętu turystycznego zauważają duże zapotrzebowanie na tego typu produkty. Dlatego też stale ulepszają przenośne lodówki turystyczne znajdujące się w ich ofercie.

Przed zakupem warto jednak poznać bliżej ich schemat działania. Pozwoli to nam na wybranie takiego modelu, który będzie dopasowany do naszych potrzeb.

Jakie są rodzaje lodówek turystycznych przenośnych i kiedy warto z nich korzystać?

Omawiany sprzęt funkcjonuje już na rynku turystycznym od wielu lat. Zaliczyć do nich można lodówki: gazowe, elektryczne i na wkłady mrożące.

Pierwsza z wymienionych opcji należy do tych najdroższych. Lodówka przenośna turystyczna na gaz gwarantuje jednak niezwykle skuteczne chłodzenie, a przy tym charakteryzuje się dużą żywotnością. Zazwyczaj bywa zasilana z zewnętrznej butli – tego typu lodówki sprawdzą się w sytuacji, gdy np. wyruszamy w podróż samochodem kempingowym lub w długi rejs łódką. To właśnie wtedy zależy nam, aby nasz prowiant był jak najdłużej świeży. Jeżeli już zdecydujemy się na jej zakup, warto pamiętać, by korzystać z niej jedynie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Lodówka przenośna turystyczna elektryczna, jak wskazuje na to jej nazwa, zasilana jest na prąd. Dzięki temu jest najbardziej uniwersalna ze wszystkich dostępnych rodzajów lodówek. Można podłączyć ją do zwykłego gniazdka elektrycznego lub zapalniczki samochodowej. Sprawia to, że może być używana niemal w każdych warunkach i działa na podobnych zasadach, co zwykła chłodziarka. Co ciekawe, niektóre z modeli tego typu posiadają także opcję podgrzewania – dzięki temu można z nich korzystać także podczas różnych zimowych wypadów. Z pewnością docenią ją osoby, które dużo podróżują autem wraz z rodziną. W okresie letnim będą mogły w każdej chwili sięgnąć po chłodny napój, a z kolei zimą podgrzać herbatę, np. po długim spacerze w lesie.

Lodówka turystyczna na wkłady mrożące to najprostszy z dostępnych modeli, lecz przy tym bardzo funkcjonalny. Jej wnętrze wyłożone jest pianką poliuretanową lub styropianem – materiały te sprawiają, że w jej środku stale utrzymuje się niska temperatura, a lodówka przy tym jest dość lekka. Nie potrzebuje ona zasilania, więc z pewnością przyda się podczas pieszych wycieczek w odludne miejsca.

Poszukujesz lodówki przenośnej? Wybierz tę dopasowaną do Twoich potrzeb 

Wybór lodówki turystycznej przenośnej warto poprzedzić dokładną analizą swoich potrzeb oraz tym, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na nią pieniędzy. Wśród dostępnych modeli z pewnością znajdziemy ten, który dla nas będzie idealny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *