Rodzaje toalet do kamperów i przyczep kempingowych

Kiedyś wybierając się na wakacje w kamperze, o toalecie można było tylko pomarzyć. Postęp technologiczny w każdej dziedzinie życia zmodernizował również kampery. Producenci przyczep kempingowych dokładają wszelkich starań, by zaspokoić oczekiwania swoich klientów. Jednym z nieodłącznych dziś elementów wyposażenia jest oczywiście toaleta. Zwiększa ona w wyraźny sposób komfort podróżowania.

Jak funkcjonuje toaleta w kamperze

Każda toaleta posiada pompkę, która spłukuje nieczystości. Może być ona elektryczna lub mechaniczna. Fekalia muszą być oczywiście regularnie opróżniane. Dokonuje się tego na stacjach benzynowych lub na campingach, w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. System działania toalet w kamperach jest podobny. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że istnieje obecnie na rynku kilka typów ubikacji znajdujących się w wyposażeniu przyczep kempingowych. Jakie są ich główne rodzaje?

Toalety chemiczne

Pierwszym i chyba najbardziej powszechnym rodzajem toalety w przyczepie kempingowej jest toaleta chemiczna. Jak można się domyślić taką toaletę czyści się chemikaliami, jednak co ciekawe, nie w każdym modelu można chemię zastosować. Dotyczy to muszli, które nie posiadają odrębnego zbiornika na wodę do spłukiwania. Toalety chemiczne zbudowane są z dwóch elementów, które odseparowane są od siebie zasuwą. W części dolnej znajdują się fekalia, a w górnej woda do spłukiwania oraz muszla z pokrywą.

Toalety próżniowe

Innym rodzajem toalety, którą może posiadać kamper, jest toaleta próżniowa. To dosyć nowy produkt na rynku, który zyskuje na popularności. Zasilana jest prądem o mocy 12 V. Mechanizm działania polega na tym, że podciśnienie wytwarzane w muszli czyści jej wnętrze oraz rozdrabnia nieczystości zanim trafią do odpowiedniego zbiornika. Producenci pomyśleli również o komforcie użytkowników, montując regulację muszli, która może zostać dostosowana pod każdego konsumenta. Kolejnym plusem toalet próżniowych jest to, iż do usuwania brzydkich zapachów nie trzeba używać środków chemicznych.

Producenci toalet przystosowanych do kamperów mogą pochwalić się szeroką gama modeli toalet o najróżniejszych udogodnieniach, wciąż je unowocześniają, aby każda podróż była coraz bardziej komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *