Przeczytaj, zanim ruszysz w podróż kamperem

Podróżowanie kamperem to marzenie naprawdę wielu ludzi. Wbrew obawom niektórych ludzi – jeśli tylko podejść do podróży kamperem w odpowiedni sposób będzie to naprawdę tani i naprawdę bardzo komfortowy sposób podróżowania po świecie. Wakacje z kamperem to też nieskrępowana wolność, swoboda i możliwość dowolnego planowania swojej podróży. Miłośnicy spędzania wakacji w ten sposób zwracają uwagę, że dzięki kamperom mogą sami sobie być sterem, żeglarzem i okrętem, bez konieczności dopasowywania się na przykład do sztywnych godzin doby hotelowej. Jednak zanim ruszy się w podróż kamperem – należy się naprawdę dobrze przygotować.

Zanim wyruszysz w podróż kamperem

Podróżowanie kamperem wcale nie jest takie trudne, jak to by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze należy zdawać sobie sprawę, że do kierowania kamperem wystarczy prawo jazdy kategorii B. Kampera nie trzeba też posiadać na własność – jeśli ktoś nie jest zapalonym turystą, który wiele czasu spędza przy tej formie wypoczynku, najlepszą opcją dla niego będzie wypożyczenie pojazdu. Niezależnie od decyzji o zakupie czy wynajmie – warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Turystyczna lodówka elektryczna to podstawa

Czy ktoś w ogóle wyobraża sobie życie bez lodówki? Lodówka to nieodzowna część wyposażenia domu, musi więc być też nieodzowną częścią wyposażenia kampera. Lodówka do kampera to lodówka do zadań specjalnych. Musi sobie radzić ze wstrząsami na drodze, brakiem odpowiedniej wentylacji i różnymi formami zasilania. Elektryczne lodówki wiodą prym, bo są dużo bardziej bezpieczne od lodówek zasilanych gazem.  A przecież bezpieczeństwo to absolutna podstawa. Dlatego wybór lodówki przenośne do kampera należy bardzo dokładnie przemyśleć.

A co z toaletą?

Toaleta to kolejny nieodzowny element wyposażenia kampera. W dużym uproszczeniu turystyczne toalety można podzielić na toalety przenośne i na te przeznaczone do zabudowy. Toalety różnią się między sobą nie tylko tym.  Różnią się też sposobem  spłukiwania wody, wielkością, typem pompy czy zbiornikiem na nieczystości.  Wybór odpowiedniej toalety związany jest więc z mnóstwem czynników w tym wielkością kampera, czy liczbą i wygodą użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *