Dlaczego warto zdecydować się na grill gazowy?

Grillowanie – popularny sposób przygotowywania potraw latem

W Polsce grillowanie jest bardzo popularne. Wraz z nadejściem cieplejszych dni wiele osób myśli o zakupie nowego grilla i staje przed wyborem: tradycyjny węglowy czy gazowy grill? Największą popularnością cieszą się tradycyjne grille węglowe, dlatego, że są tanie, każdy wie, jak je obsłużyć i ich wybór jest największy. Jednak mają sporo wad. Po pierwsze grillowanie na węglu czy brykiecie nie jest najzdrowszym rozwiązaniem – tłuszcz z potraw, skapując na żar, wytwarza niebezpieczne dla człowieka związki, przygotowanie posiłku zajmuje sporo czasu, a grilla należy stale pilnować, co jest niewygodne, szczególnie gdy mamy gości.

Zdrowe grillowanie nieuciążliwe dla sąsiadów

Grill gazowy jest rozwiązaniem idealnym dla osób dbających o zdrowie. Tłuszcz na nim nie pali się, zatem niebezpieczne związki nie przenikają do potraw. Można grillować dosłownie wszędzie – nawet w ogródku miejskim lub balkonie. Z urządzenia nie wydobywa się dym, który może przeszkadzać sąsiadom. Przygotowanie grilla po pracy zajmuje tyle, co przekręcenie pokrętła ustawiania temperatury. Można zapomnieć o regulacji temperatury dokładaniem węgla, polewaniem wodą czy rozdmuchiwaniem żaru – przy grillu gazowym jest to banalnie proste – po prostu ustawia się wybraną temperaturę poprzez natężenie płomienia, a ciepło będzie rozprowadzać się równomiernie pod pokrywą urządzenia. Niektórych martwi, że smak potraw może być inny niż w grillu tradycyjnym, natomiast większość ludzi w ogóle nie czuje różnicy w smaku.

Czy warto zainwestować w grill gazowy?

Grille gazowe są droższe od tradycyjnych i od nich cięższe –  to są jedyne ich wady. Okazują się za to o wiele tańsze w eksploatacji. Dzięki temu, ze są bezzapachowe i nie dymią mogą być używane nawet w altanach, co czyni je urządzeniami całorocznymi. Dodatkowo czas, który gospodarz spędza przy pilnowaniu tradycyjnego grilla może od teraz spożytkować na chwile z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się zdrowym pysznym posiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *